Mohammadreza Soleimani 877 روز پیش verl
بازدید 838 بدون دیدگاه

نصب اکتیو دایرکتوری و ایجاد Domain Controller از طریق Media

نصب اکتیو دایرکتوری و ایجاد Domain Controller از طریق Media، نصب Domain Controller از طریق CD به واسطه قابلیت IFM امکان پذیر می گردد. ممکن است ما نیاز داشته باشیم که یک Domain Controller در یکی از شعب خود راه اندازی نماییم و این شعبه از لینک WAN با سرعت پایینی بهره مند باشد، این سرعت پایین ممکن است میزان تحمل پذیری تمامی ترافیک های Replication ای که قرار است بین Domain Controller ها انجام گیرد را نداشته باشد.

در چنین شرایطی ما از Domain Controller اصلی که در شعبه مرکزی ما قرار دارد استفاده خواهیم کرد و فرایند Install From Media ( IFM ) را اجرا خواهیم نمود و همه موارد مورد نیاز جهت نصب Domain Controller در شعبه دیگر را در داخل یک CD یا DVD قرار خواهیم داد و بعد از پایان این فرایند می توانیم این دیسک را به شعبه مورد نظر خود انتقال دهیم و اقدام به نصب اطلاعات لازم برای Active Directory  روی DC جدید نماییم. در این صورت عملیات با سرعت بالا و به دور از نگرانی در مورد ترافیک های Replication انجام خواهد پذیرفت.

نصب اکتیو دایرکتوری و ایجاد Domain Controller از طریق Media

فهرست مطالب

 1. نصب اکتیو دایرکتوری و ایجاد Domain Controller از طریق Media
 2. فرایند Install From Media ( IFM )
 3. تنظیمات در سرور شعبه دوم
 4. نصب و ایجاد رونوشت 

 

برای انجام این کار ابتدا وارد Domain Controller  شعبه اصلی خواهیم شد که در اینجا MSP.LOCAL می باشد. این فرایند بسیار ساده خواهد بود ابتدا باید وارد محیط  CMD شویم و باید حتما CMD به صورت Run as administrator استفاده گردد. در اینجا باید از دستورات زیر استفاده نماییم:

—————————–

C:\Users\Administrator>ntdsutil
ntdsutil: activate instance ntds
ntdsutil: ifm
ifm: create full c:\ifm

—————————–

IFMنصب اکتیو دایرکتوری و ایجاد Domain Controller از طریق Media

 

 

 

فرایند Install From Media ( IFM )

دقت داشته باشید اگر در قسمت ifm از علامت سوال استفاده نمایید، قادر خواهید بود Option های مختلف را مشاهده نمایید. برای مثال ما گزینه Full را انتخاب کردیم و این بدین معناست که ما یک Domain controller کاملا مشابه و با همه دسترسی ها ایجاد خواهیم نمود، اما در این قسمت حالت های دیگر مثل Read only Domain Controller ( RODC ) نیز وجود دارد که شما بر حسب نیاز خود می توانید از گزینه های مختلف استفاده نمایید. ما در اینجا از گزینه Full استفاده خواهیم نمود.

گزینه های قابل استفاده در IFM  به شرح زیر می باشد:

فرایند Install From Media ( IFM ) IFM Options

 

 

نکته بعدی آدرس C:\ifm  است. این آدرسی است که Media ی ما از آنجا ساخته می شود. در این قسمت می توانید به دلخواه خود آدرس دهی نمایید که در اینجا به جهت سادگی ما C:\ifm را انتخاب نموده ایم.

سپس از Quit برای خارج شدن از Mode های انتخابی استفاده می نماییم:

—————————–

Ifm: quit
ntdsutil: quit

—————————–

Quit

 

 

اکنون می توانیم از مسیر C:\ifm پوشه و فایل ایجاد شده را مشاهده نماییم. کافی است پوشه مورد نظر به همراه فایل های زیر مجموعه آن روی یک دیسک ذخیره سازی گردد.

IFM Folder

 

تنظیمات در سرور شعبه دوم

در این مرحله باید به سرور دوم خود که در شعبه دیگری می باشد و قصد نصب Domain Controller روی آن را داریم مراجعه نماییم و بایستی در نظر داشته باشیم که این سرور نباید عضو Domain باشد. اکنون فایل ذخیره شده در دیسک خود را روی درایو C این سرور نیز ذخیره می نماییم (ذخیره سازی این فایل در مسیر های دیگر نیز امکان پذیر است و این انتخاب صرفا برای سادگی کار می باشد). حالا پوشه ifm در سرور دوم در مسیر C:\ifm وجود دارد.

اکنون وارد Server manager در شعبه دوم خواهیم شد و در این قسمت Add Roles and Features را انتخاب خواهیم نمود و همانطور هم که در پست های قبلی این فرایند را به صورت کامل نمایش دادیم، گزینه Active Directory Domain Services را انتخاب نموده و فاز اول مربوط به نصب Active Directory را تکمیل می نماییم.

پس از نصب Role اکتیو دایرکتوری طبق روال قبل روی Promote this server to a domain controller کلیک می نماییم.

Promote to Domain Controller

 

 

 

در مرحله بعد ما قصد داریم یک Domain controller به Domain خود اضافه نماییم پس گزینه اول را انتخاب نموده و در قسمت Domain  نیز می بایست Domain خود را وارد نماییم که در اینجا MSP.LOCAL می باشد و ما نیاز به Permission از Domain خواهیم داشت پس با گزینه Change و وارد کردن اطلاعات Administrator دسترسی لازم جهت ادامه فرایند را به دست خواهیم آورد. در نهایت روی گزینه Next کلیک می نماییم.

Deployment Configuration

 

 

در صفحه جدید گزینه DNS و Global Catalog  را در حالت پیشفرض و انتخاب شده قرار می دهیم و یک پسورد نیز برای DSRM نیز در نظر می گیریم و Next را می زنیم.

پسورد برای DSRM Domain Controller Options

 

 

در صفحه بعدی فقط گزینه Next را انتخاب می نماییم

DNS Options

 

 

نصب و ایجاد رونوشت 

در این پنجره جدید باید تیک گزینه Install From Media را فعال نموده و مسیر پوشه ای که فایل را در آن ذخیره نموده ایم، انتخاب نماییم. در قسمت Replication نیز می بایست Domain Controller که قصد داریم Replication توسط آن انجام گیرد، انتخاب نماییم که در سناریو ما server.MSP.Local می باشد.

Additional Options

 

 

در صفحه بعد نیز گزینه Next را انتخاب نموده و مجدد Next و پس از چک شدن پیش نیاز های لازم گزینه Install را انتخاب می نماییم

Check

 

 

بعد از اتمام نصب سیستم Reboot خواهد شد. بعد از این مرحله Active Directory ما نصب و Domain Controller جدید ما آماده استفاده می باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه