Mohammadreza Soleimani 93 روز پیش verl
بازدید 240 بدون دیدگاه

احراز هویت در کریو کنترل

احراز هویت در کریو کنترل، یکی از مهمترین قسمت ها در پیاده سازی کریو کنترل احراز هویت کاربران می باشد. پس از انجام تنظیمات ابتدایی در کریو کنترل باید روش هایی را به کار گرفت تا کاربران ملزم به احراز هویت در کریو شوند. چنانچه کاربر قبل از اینکه در کریو کنترل احراز هویت شود، به اینترنت دسترسی داشته باشد و از اینترنت استفاده نماید، تمامی Rule ها و سیاست هایی که درون کریو کنترل ایجاد شده، بر روی کاربر اعمال نخواهد شد و کاربر بدون هیچ محدودیتی مستقیم به اینترنت دسترسی خواهد داشت. در چنین شرایطی وجود کریو کنترل در شبکه بی اثر خواهد بود و هیچگونه مدیریتی روی کاربر شکل نخواهد گرفت. بنابراین احراز هویت و ملزم نمودن کاربران به احراز هویت در کریو کنترل امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

 

احراز هویت در کریو کنترل

فهرست مطالب

 1. احراز هویت در کریو کنترل
 2. تنظیمات اولیه
 3. تظیمات Login
 4. تنظیمات Traffic Rules

 

تنظیمات اولیه

در کریو کنترل روش های مختلفی جهت احراز هویت کاربران وجود دارد. اما تنظیماتی پایه ای در کریو کنترل باید انجام گیرد تا بتوان از روش های مختلف احراز هویت در کریو کنترل استفاده نمود. برای انجام تنظیمات اولیه می بایست گزینه Advanced Option را از منوی کنسول مدیریتی کریو کنترل انتخاب نماییم. در تب Web Interface تیک گزینه Use Specified hostname را فعال می نماییم تا بتوان یک اسم برای اتصال کاربران به پنل مربوط به Web interface کریو کنترل انتخاب کنیم و کاربران را از درگیر شدن با مباحث آدرس IP بی نیاز کنیم. چنانچه در شبکه از Domain استفاده می شود این نام را می توان بر اساس نام دامنه در نظر گرفت. اگر شبکه مورد نظر در حالت Workgroup است، می توان یک اسم پیش فرض مثل kerio.local را در نظر گرفت. پس از وارد نمودن اسم مورد نظر در قسمت Web Interface is accessible at یک آدرس ( https://kerio.local:4081/ ) را جهت دسترسی به پنل کریو نمایش خواهد داد.

تنظیمات hostname

 

اما همانطور که مشخص است یک نام در شبکه ایجاد نمودیم که همان kerio.local است اما برای اینکه دسترسی به این آدرس امکان پذیر باشد می بایست در DNS نیز یک رکورد برای این نام ایجاد نماییم. به این نکته دقت داشته باشید که همواره پیشنهاد می شود که DNS را روی خود کریو کنترل پیاده سازی نمایید. جهت ایجاد رکورد kerio.local درون DNS نیز باید روی گزینه DNS کلیک نموده و گزینه Edit در قسمت Host table را انتخاب نماییم. در پنجره باز شده، جهت ایجاد رکورد DNS روی گزینه Add کلیک نموده و آدرس IP کریو کنترل را وارد می نماییم و در قسمت Hostname اسم مورد نظر ( kerio.local ) را مقدار دهی می کنیم.

ایجاد رکورد DNS

 

 

اکنون با استفاده از آدرس https://kerio.local:4081/ دسترسی به پنل مدیریتی کریو امکان پذیر خواهد بود. باید دقت داشت که DNS کلاینت های شبکه روی آدرس IP کریو کنترل تنظیم شده باشند و چنانچه از DHCP کریو در شبکه استفاده می شود حتما DNS Option روی آدرس IP کریو کنترل تنظیم گردد.

 

تظیمات Login

در مرحله بعدی باید تنظیمات مربوط به login کاربران انجام گیرد. به همین منظور روی گزینه Domains and user  Login را از منوی کنسول مدیریتی کریو کنترل انتخاب می نماییم. در قسمت Web authentication می بایست تیک گزینه Always require users to be authenticated when accessing web pages را فعال کنیم تا هنگامی کاربران قصد دارند به وب سایت های اینترنتی دسترسی پیدا نمایند، ملزم به احراز هویت در کریو کنترل گردند.

تنظیمات Authentication

 

 

تنظیمات Traffic Rules

در این مرحله باید تنظیماتی را در قسمت Traffic Rules ایجاد نماییم تا قانونی ایجاد کنیم که فقط کاربرانی که احراز هویت آن ها انجام شده امکان دسترسی به اینترنت را داشته باشند. در حالت پیش فرض یک Rule در کریو کنترل وجود دارد که به همه کاربران اجازه دسترسی بدون محدودیت به اینترنت را خواهد داد که این Rule به صورت زیر به صورت پیش فرض نوشته شده است:

دسترسی اینترنت

 

 

در قدم اول باید با برداشتن تیک این Rule آن را غیر فعال و سپس دو Rule جدید را ایجاد نماییم. به همین منظور ما در ابتدایی ترین سطر Traffic Rules، دو Rule مورد نظر را ایجاد خواهیم نمود. در Rule اول باید اجازه دسترسی کاربران از طریق سرویس http و DNS به اینترنت را فعال نماییم. برای ایجاد قانون روی گزینه Add کلیک نموده و یک نام برای Rule انتخاب می کنیم.

نام Rule

 

 

در صفحه بعدی مبدا ترافیک را روی Any به صورت پیش فرض قرار داده و روی Next کلیک می نماییم.

مبدا

 

در قست Destination با استفاده از گزیته Interfaces اینترفیس مربوط به اینترنت ( Internet Interfaces ) را انتخاب می نماییم .

مقصد

 

نهایتا در قسمت Services باید فقط سرویس HTTP و سرویس DNS انتخاب گردد و سپس بر روی Finish کلیک می نماییم. کریو به صورت پیش فرض تمامی ترافیک های که به HTTP ارسال می شود را به login page خودش Redirect خواهد نمود.

سرویس ها

 

پس از اضافه نمودن Rule مورد نظر در بالاترین سطر Traffic Rule به دلیل اینکه این قانون درمورد دسترسی به اینترنت است می بایست یک NAT نیز برای آن انجام گیرد. برای انجام این کار روی ستون translation در Rule ایجاد شده دوبار کلیک می کنیم و گزینه Enable Source NAT را فعال می نماییم.

 

در مرحله بعدی یک Rule در سطر پایین Rule قبل ایجاد نموده تا دسترسی به اینترنت فقط برای کاربران احراز هویت شده امکان پذیر باشد. برای ایجاد Rule مورد نظر روی گزینه Add کلیک می نماییم. و یک نام برای آن در نظر می گیریم. در قسمت Source این بار گزینه Any Authenticated User را انتخاب می نماییم.

انتخاب Source

 

Destination را مجدد روی Internet interfaces قرار می دهیم.

انتخاب Destination

 

 

در قسمت Services بدون انتخاب گزینه ای در حالت Any بر روی Finish کلیک می نماییم.

انتخاب services

 

 

نهایتا جهت فعال سازی NAT روی ستون translation در Rule ایجاد شده دوبار کلیک می کنیم و گزینه Enable Source NAT را فعال می نماییم. باید دقت داشت تا ترتیب Rule ها دقیقا به صورت گفته شده انجام گیرد در غیر این صورت احراز هویت کاربران امکان پذیر نخواهد بود. همچنین دو Rule ایجاد شده در جدول Traffic Rules به صورت زیر قابل مشاهده می باشد:

rule های ایجاد شده

 

 

با بهره گیری از تنظیمات فوق اکنون در سمت کلاینت چنانچه آدرسی را Ping کنیم با Request timed out رو برو خواهیم شد و تا احراز هویت به کریو کنترل امکان دسترسی کاربر به اینترنت وجود نخواهد داشت.

تست پینگ

 

 

چنانچه کاربر به صفحه مرورگر خود مراجعه کند در آن قسمت نیز با پیام You must log into this network before you can access the internet مواجه خواهد شد.

مرورگر

 

جهت دسترسی به اینترنت کاربر با کلیک بر روی Open network login page  و یا وارد نمودن آدرس https://kerio.local:4081/  به صفحه login کریو کنترل هدایت می شود و با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور خود و احراز هویت در کریو کنترل به اینترنت دسترسی خواهد داشت.

لاگین

 

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping